Konfigurácia rozšírenia šablóny

O čom je

Vaša Piwigo galéria sa dá prispôsobiť tým, že nahradíte existujúce súbory šablóny upravenými verziami. Napr. defaultná šablóna hlavičky (header.tpl) sa dá nahradiť upravenou šablónou hlavičky (my-header.tpl). Po odoslaní zmien do databázy sa galéria zobrazí s upravenou hlavičkou namiesto originálnej hlavičky.
Rozšírenia šablóny sú mocným nástrojom ako vytvoriť upravené témy aj pre nových aj pre pokročilých užívateľov. Pri použití spolu s LocalFiles Editor dokážete vytvoriť svoje vlastné child témy.

Originálna šablóna

Téma obsahuje množstvo súborov šablóny, ktoré vytvárajú stránky galérie. To sú originálne (pôvodné) šablóny.

Voliteľné kľúčové URL slovo

Toto sú slová, ktorá sa nachádzajú v URL galérie po názve modulu. Tiež to môžu byť aktívne trvalé odkazy (Pre viac informácii pozrite dokumentáciu k trvalým odkazom). VAROVANIE: Ak je na viac než na jednej upravenej šablóne použitá tá istá originálna šablóna a to isté URL kľúčové slovo, je aktívne len to posledné.

Zviazaná téma

Zviazaná (prepojená) téma je téma, z ktorej sú nahradzované súbory šablóny.

Kde sa nachádzajú originálne šablóny?

Originálne šablóny sú súbory šablony, ktoré sú dodávané s každou témou. Sú uložené v /themes/default/template (or themes//template). Tieto súbory by sa nemali editovať, aby ste neprišli o zmeny pri ďalšej aktualizácii.
Podporované originálne šablóny zahŕňajú:

Uloženie upravených šablón

Upravené šablóny by mali byť uložené v sdresári template-extension alebo podadresároch. Napríklad, /template-extension/my-default/header.tpl (alebo /template-extension//header.tpl) Súbory šablónu môžu mať akýkoľvek názov s koncovkou .tpl. Súbory šablóny v podadresároch sa zobrazia v okne Konfigurácia šablóny ako dostupné custom šablóny.

Aktivácia upravených šablón

Zvoľte originálnu šablónu, ktorú chcete nahradiť. Voliteľne zvoľne kľúčové URL slovo, aby ste sa uistili, že sa upravená šablóna zobrazí len na stránkach s týmto slovom. Zvoľte spojenú tému a zmeny budú účinné v tejto téme.Odošlite zmeny do databázy.

Deaktivácia upravených šablón

Zrušte výber pôvodnej šablóny a odošli zmeny do databázy.
Vymažte upravené šablóny z adresára template-extension.

Varovania